Ile zarabia linergista?

Zastanawiasz się nad zmianą swojej ścieżki zawodowej i chcesz zostać linergistą? Chcesz dowiedzieć się, czy praca w tym zawodzie jest w ogóle opłacalna? W takim razie przejrzyj poniższy artykuł. Dowiesz się, ile zarabia linergista, czym się zajmuje i jak rozpocząć swoją karierę w tym zawodzie.

Linergista – czym się zajmuje?

Osoba pracująca jako linergista zajmuje się przede wszystkim wykonywaniem makijażu permanentnego brwi, ust oraz kresek wokół oczu. To inaczej zwane usługi mikropigmentacji trwałej, które polegają na wprowadzaniu barwnika pod skórę przy pomocy nanoigieł. Linergista zajmuje się zatem upiększaniem kobiet i uwydatnianiem brwi oraz ust przy pomocy specjalistycznych barwników.

Aby wykonywać pracę z zawodzie linergisty, potrzebne są przede wszystkim wysokorozwinięte zdolności manualne, znajomość specyfiki tego zawodu oraz kompleksowa wiedza z zakresu kosmetologii estetycznej. Jeśli marzy Ci się kariera w świecie beauty i wiesz, że makijaż permanentny to coś, co chcesz robić na co dzień, koniecznie postaw na ten zawód, ale wcześniej zorientuj się, ile zarabia linergista. To podstawa, aby upewnić się, że wysokość dochodów w tym zawodzie będzie zadowalająca.


Skorzystaj z oferty salonu kosmetycznego Glamtu w Krakowie


Ile zarabia linergista w Polsce? Pomówmy o liczbach

Praca w zawodzie linergisty wymaga przede wszystkim skupienia, znajomości zasad związanych z wykonywaniem makijażu permanentnego oraz inwestycji w profesjonalny sprzęt kosmetyczny, który pozwoli na efektywne wykonywanie zabiegów u swoich klientek oraz klientów.

Zakładając własną działalność gospodarczą jako linergista można zarabiać nawet do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Jak to możliwe? Otóż jeden zabieg makijażu permanentnego kosztuje do 1000 złotych, natomiast czas wykonania usługi to średnio 2 godziny. Biorąc pod uwagę możliwość wykonania kilku zabiegów makijażu permanentnego w skali tygodnia, zarobki mogą być naprawdę pokaźne.

Załóżmy, że w cenniku wykonanie pigmentacji brwi to wydatek ok. 800 złotych za pojedynczy zabieg, a Ty masz w swoim salonie prawie 20 klientek w ciągu tygodnia. To oznacza, że w zaledwie kilka dni możesz zrobić kwotę ok. 16 000 złotych, co w skali miesiąca daje kwotę nawet ponad 30-40 tysięcy złotych. Odejmując od tego koszt prowadzenia działalności gospodarczej, wynajem lokalu pod własny gabinet oraz zakup niezbędnego sprzętu i kosmetyków do makijażu permanentnego – zarobki netto wciąż będą wynosić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych netto w skali jednego miesiąca.

Oczywiście od zarobków trzeba odjąć koszty szkoleń i kursów. Te są jednak jednorazowe i nie wynoszą najczęściej więcej niż kilkanaście tysięcy złotych. Po odbytym kompleksie szkoleń można zacząć pracę jako linergista i zarabiać naprawę pokaźne pieniądze.

Czy warto zostać linergistą?

Zdecydowanie tak, chociażby przez wzgląd na wysokość miesięcznych dochodów specjalisty w tym zawodzie. Oprócz świadomości, ile zarabia linergista jest kilka innych powodów, dla których warto zdecydować się na ten zawód, a mianowicie: elastyczność pracy, wiele dostępnych ścieżek rozwoju oraz możliwość poznania wielu ciekawych osób w branży. 

Jeśli marzą Ci się wysokie, nawet kilkudziesięciotysięczne dochody, koniecznie postaw na zawód linergisty i przekonaj się, że warto zając się usługami makijażu permanentnego – zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Podobne wpisy