Ile zarabia magazynier i czym się zajmuje?

Praca magazynowa to rodzaj pracy wykonywanej w magazynach. Generalnie pracownicy magazynów zatrudniani są w firmach produkcyjnych. Wykonują regularną, fizyczną pracę, która wymaga siły i cierpliwości. Utrudnia to pracownikom niepełnosprawnym wykonywanie tego rodzaju pracy.

Na czym polega praca magazyniera?

Im więcej fabryk produkuje gotowe wyroby oraz komponenty, tym więcej miejsca jest potrzebne do ich przechowywania. W związku z tym powstała potrzeba magazynowania rzeczy i powstały również także magazyny. Każda szanująca się, dobrze prosperująca fabryka ma na swoim terenie równie dobrze prosperujący magazyn i jego pracowników.

Pracownicy magazynu spędzają dużo czasu na pracy poza biurem. Większość prac wymaga pracy fizycznej, takiej jak przenoszenie przedmiotów z jednego miejsca do drugiego lub organizowanie przedmiotów.

Charakter pracy magazynowej wymaga fizyczności i cierpliwości. Jest to również trudne, jeśli nie jesteś sprawny fizycznie lub nie masz wystarczającej cierpliwości. Aby dobrze wykonywać swoją pracę, musisz chodzić lub czasami też biegać podczas wykonywania pewnych zadań- co może być trudne, jeśli nie jesteś sprawny fizycznie lub nie masz wystarczającej cierpliwości.

W związku z tym jako pracownik magazynu będziesz przede wszystkim musiał zmierzyć się z różnymi zadaniami, od pakowania części do pudełek na linii produkcyjnej, czy też używanie wózków widłowych do transportu różnego rodzaju towarów, po obsługę potężnych suwnic, które są w stanie podnosić dziesiątki ton. Sam widzisz, że praca obejmuje bardzo szeroki zakres zadań, od tych prostych do trudnych.

Z pewnością nie jest to praca dla każdej osoby. Ale, jak wszędzie, to czego wymaga ten zawód, to między innymi samozaparcie i determinacja, tak by sprostać każdemu zadaniu.

Jakie są wymagania względem magazyniera w pracy?

Ubiegając się o pracę w magazynie, należy przede wszystkim pamiętać, że praca tego rodzaju ma głównie charakter fizyczny, jak np. przenoszenie towarów na tzw. wózkach paletowych (nie można używać wózka widłowego) czy pakowanie ciężkich elementów do skrzyń. Tak jak praca na produkcji wymaga pracy na pełnych obrotach przez całą zmianę, tak obijanie się czy odpoczynek w magazynie jest niedopuszczalny. Praca na magazynie zależy od ciągłości produkcji fabryk, więc towar musi być dostarczany do magazynu cały przez cały czas. Jak widać, wymaga to wiele energii i wytrwałości, a także siły fizycznej, ale oto ogólny opis pracy magazyniera.

Jaka jest pensja magazyniera?

Mediana dochodów pracowników magazynowych wynosi 3660 zł brutto. Jest to 2668 zł netto. Spośród 6774 badanych pracowników 11% stanowiły kobiety, a pozostałe 89% mężczyźni. Ich wynagrodzenie było zróżnicowane w zależności od wykształcenia, a także doświadczenia zawodowego, wielkości firmy, w której pracowali, a także miejsca zamieszkania. 25% najniżej opłacanych pracowników magazynowych ma wynagrodzenie brutto poniżej 3190 zł, natomiast 25% najwyżej opłacanych pracowników posiada wynagrodzenie brutto 4210 zł lub też więcej.

Jakie wynagrodzenie magazyniera jest oferowane w ujęciu godzinowym? Stawki godzinowe dla magazynierów wynoszą mniej więcej od 19 zł brutto do nawet 30 zł brutto. Zakładając, że polski magazynier pracuje 160 godzin miesięcznie przy podanej stawce. Oznacza to, że pracownik na tym stanowisku zarabiałby od 3040 do około 4800 zł brutto miesięcznie.

Magazynier- Podsumowanie

Praca w magazynie jest trudna niezależnie od tego, czy jesteś niepełnosprawny, czy nie. Fizyczny charakter tego typu pracy sprawia, że jest to trudne dla każdego, komu brakuje siły lub cierpliwości. Osoby niepełnosprawne, które ubiegają się o stanowiska w magazynie, mogą uzyskać te stanowiska, o ile spełniają wymagania wymagane dla tych stanowisk.

Dzięki właściwemu delegowaniu czynności magazynowych można sprawnie obsługiwać całą halę produkcyjną, niezależnie od branży, począwszy od odzieżowej po AGD oraz RTV.

Praca magazynierów jest również ściśle związana z koniecznością przestrzegania przepisów BHP, które przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo im samym, jak i ich współpracownikom.

Podobne wpisy